AYIN ŞEFİ | ALİ RONAY

Screen shot 2016-03-16 at 3.26.42 PM
Kariyeri süresince Amerika, Meksika, Azerbaycan, Almanya ve İspanya’da çalışan ve çok sayıda uluslararası gastronomi ve mutfak etkinliğine katılan Ali Ronay; Ritz Carlton, Kempinski Barbaros Bay, Dean & Deluca, Raffles İstanbul Zorlu Center’da Executive Chef deneyimlerinin sonrasında 15 yıllık bilgi birikimi ile Profesyonel Aşçılık Danışmanlık hizmetlerini verdiği şirketinde görev alıyor.

Türkiye’de turizm eğitimi aldıktan sonra 2000 yılında L’Institut Paul Bocuse, Ecole Des Arts Culinaires et de L’Hôtellerie French Cuisine and Culture in Lyon’da aşçılık eğitimi alan Ronay, çeşitli otel ve restoran mutfaklarında her kademede commis chef, chef de partie, sous chef, executive sous chef ve executive chef olarak görev yaptı.

Yerli, mevsiminde malzeme kullanımının altını çizen ve Türk mutfağı konusunda uzmanlaşan şef, mutfağını sadece gerekli şeyleri barındırmak üzere sadeleştiren ve kullanılan lokal ürünlerin kalitesi dışında hiçbirşeye odaklanmayan bir yapı. Sadece en iyi malzemeyi araştırıp peşinden giden ve bunu yaparken üreticiden direkt alım yapıp, özgün tariflere sadık kalarak ustalıkla hazırlıyor.

Ronay; iki çocuk babası, hala bir dönem yaptığı buz hokeyi sporunu takip etmek hobileri arasında.

Screen shot 2016-03-16 at 3.26.55 PM

İŞİ MUTFAĞINDA ÖĞRENMEK Previous Post
ÇİKOLATADAN HİKAYELER Next Post